Tietotekniikkaleiri vk 29
14.–18.7.2025Pidätämme oikeudet mahdollisiin muutoksiinKatselet vanhaa kurssia!
Samankaltaisia kursseja tulossa:
- 29elokuu Itä-Euroopan kesäaika
VK 35 Matematiikkakilpailuvalmennus
29.–31.8.2025Suomen matemaattisen yhdistyksen Valmennusjaoston matematiikkakilpailuvalmennus Päivölän opistossa. Osallistua voi kuka hyvänsä.
Lue lisää - 12syyskuu Itä-Euroopan kesäaika
Ohjelmointiviikonloppu 12.-14.9.2025
12.–14.9.2025Matematiikkalinjan kesäviikkojen viimeinen ohjelmointikokonaisuus järjestetään 12.-14.9.2025
Lue lisää
Maanantaista perjantaihin kestävä tietotekniikkaleiri yläkouluikäisille 7.-9. luokalle meneville tietotekniikasta ja ohjelmoinnista kiinnostuneille nuorille. Mukaan voi tulla myös tätä nuorempia tai vanhempia osallistujia.
Leirillä tutustutaan tietotekniikkaan hauskan tekemisen kautta. Kurssilla opiskellaan ohjelmointia, käyttöjärjestelmien perusteita ja muuta tietotekniikan harrastajille kuuluvaa asiaa.
Teemme digitaalista grafiikkaa ja taidetta, ja tutkimme, mitä on tietokoneen kotelon sisällä. Leiri huipentuu omasta ideasta toteutettuun projektiin, joka voi olla esimerkiksi peli tai tietokoneella tehty piirros. Valmiiksi ei tarvitse osata mitään, sillä leiri sopii niin vasta-alkajalle kuin kokeneellekin tietotekniikan harrastajalle!
Hinta
Tietotekniikkaleirin hinta on 180 €. Hinta sis. opetuksen, asumisen 2hh sekä ateriat (aamiainen, lounas, iltapäiväkahvi, päivällinen, iltapala). Yhden hengen huoneesta veloitamme lisämaksua 20 €/yö (1hh rajoitettu määrä).
Lisätietoja
Lisätietoa kurssin sisällöstä saat:
- Matematiikan linjanjohtaja Merikki Lappi, puh. 0400 534 139
Käytännön asioista, kuten majoituksista ja ruokailuista, voit tiedustella Päivölän opiston toimistolta: toimisto@paivola.fi tai puh. 03 233 2200.
Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen on suljettu.
Aika
14.–18.7.2025
Kurssin vetäjä
Esa Lappi
Lisätiedot
Kurssin sisällöstä:
Merikki LappiMajoituksista ja ruokailuista: